Почетна » Ваннаставне активности » Одржане радионице из географије

Одржане радионице из географије

У току претходне недеље у нашој школи одржаване су радионице из географије са посебном тематиком „Рељеф-постанак и облици“. Наиме, у нашој школи су били професори Рударско-геолошког факултета који су са својом апаратуром („SandBox“ пакет) на један занимљив начин ученицима приказали стварање и облике рељефа. Целу манифестацију организовали су наставници Мирослав Нинковић и Бојан Ступар, а све у сарадњи са проф. др Наташом Герзином (Рударско-геолошки факултет),  Драганом Ђурић (Рударско-геолошки факултет), др Јеленом Ћалић (Географски институт „Јован Цвијић“).

Програм је био намењен, највише, ученицима четвртих, петих и шестих разреда, а сви они су уживали у другачијем начину учења и разумевању облика рељефа. У посету су нам дошли ученици трећег разреда ОШ „Надежда Петровић“, ученици петог разреда ОШ „Сава Шумановић“ и ученици шестог и седмог разреда ОШ „Михајло Пупин“.