Почетна » Настава » Посете и излети » „Мала школа геоморфологије – са природом живимо“

„Мала школа геоморфологије – са природом живимо“

У склопу додатне наставе из географије, 15 ученика предвођених наставником географије Нинковић Мирославом, учествовало је на дводневном предавању о облицима рељефа насталих природним путем, 10. и 11.12.2015. Радионице и предавања су одржана на Рударско-геолошком факултету у Београду.

Ученици су на крају другог дана предавања добили и потврду о завршеном курсу. Дивно су се провели, понешто ново и научили. Предавања су одржана из области геоморфологије, односно приказано је неколико врста ерозија и њихов утицај на природу.

На крају сваког дана одржане су радионице. На првој су ученици на SandBox пакету сами правили свој рељеф, а на крају другог дана учествовали су у изради облика рељефа које су научили и видели. Посебно су похваљени као најмлађи учесници овог скупа.